SNK-Evropští demokraté podali trestní oznámení na ministra Sobotku

SNK-Evropští demokraté podali trestní oznámení na ministra financí a místopředsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Podezřívají ho ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Strana od Sobotkova úřadu nedostala příspěvky za své pražské zastupitele. Jde celkem o 14 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Hybášková a J. Kasal | Zdroj: ČTK

SNK-Evropští demokraté tvrdí, že mají důkazy o tom, že Sobotka tak chtěl zlikvidovat konkurenci ve sněmovních volbách. Podle europoslankyně Jany Hybáškové se proto možná budou bránit i další cestou.

"Nám zbývají v tento okamžik pouze tři nástroje. Ten první nástroj je trestněprávní, a ten tedy používáme. A ten druhý nástroj je bohužel nástrojem politickým, to znamená, že zvažujeme, zda skutečně nenapadneme regulérnost voleb v naší zemi," řekla Hybášková.

Podle místopředsedy Jana Kasla se o tom rozhodne příští týden na základě posudků, které si evropští demokraté nechali zpracovat. Sobotka se k celé záležitosti odmítl vyjádřit dokud neskončí zasedání rozkladové komise ministerstva, která se záležitostí zabývá.

Ministerstvo financí podání žaloby zatím komentovat nebude. "V současné době v této věci probíhá správní řízení, které dosud není ukončeno, a ministerstvo financí se k trestnímu oznámení nebude vyjadřovat, aby neovlivnilo rozhodování rozkladové komise," dodala mluvčí ministerstva Petra Krainová.

Štěpánka Martanová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme