Ocenění pro Ledeckou. Prezident Zeman udělí dvojnásobné olympijské vítězce státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman chce udělit státní vyznamenání snowboardistce a lyžařce, dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman vyznamená Ester Ledeckou | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková, Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Ledecká patří ke sněmovním nominantům na ocenění. Prezident pro Blesk.cz uvedl, že by vyznamenání dostala i z jeho vlastní iniciativy.

Idioti? ‚Za komentářem si stojím. Hrubě se to řešit nemělo,‘ reaguje na prezidenta Hrstková-Pešánová

Číst článek

23letá „sněžná obojživelnice“ Ester Ledecká se stala nejúspěšnější českou sportovkyní na olympijských hrách v Pchjongčchangu, když získala dvě zlaté medaile.

Na snowboardu byla v paralelním obřím slalomu favoritkou, ale o pár dní dřív šokovala lyžařský svět, když s vysokým startovním číslem o jedinou setinu sekundy ovládla super-G.

Zeman už dřív uvedl, že ocení také bývalou ředitelku Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou. Vyznamenání jí chce udělit, jak v dubnu řekl, za její boj proti takzvaným solárním baronům.

Vitásková patří mezi Zemanovy podporovatele, v březnu se účastnila i koncertu na Pražském hradě pořádaném pro prezidentovy sympatizanty u příležitosti jeho inaugurace.

V červnu Zeman naopak řekl, že nevidí důvod pro ocenění komunisty perzekvované a vězněné Zdeny Mašínové, která zažila jako dítě i pronásledování a popravu svého otce nacisty.

Mašínová je podle Zemana jen sestra bratří Mašínů, kteří se účastnili protikomunistického odboje. Ocenění Mašínové navrhl senátní organizační výbor.

ČTK, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme