Sobotka chce od Londýna všechny dokumenty k případu zabitého Čecha. Čeká je tento týden

Česká republika očekává tento týden odpověď z Londýna na diplomatickou nótu kvůli osvobozujícímu rozsudku v kauze zabitého Čecha. Při diskuzi v poslanecké sněmovně o české pozici k odchodu Velké Británie z Evropské unie to řekl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exremiér Bohuslav Sobotka z ČSSD | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Konkrétně od britské strany očekáváme zaslání všech relevantních dokumentů, které souvisí s případem, včetně samotného rozsudku," prohlásil premiér Sobotka. „Očekáváme ujištění, že národnost Zdeňka M. neměla žádný vliv na konečný verdikt britského soudu. A očekáváme informace o tom, jaké případné mimořádné opravné prostředky lze ještě využít," dodal.

Český zastupitelský úřad v Londýně se podle Sobotky obrátil na státního zástupce. Ten by měl vysvětlit pozadí soudního líčení a možnost dalšího postupu.

Britský soud osvobodil devětadvacetiletého Reymonda Scullyho. Ten loni v září podle bezpečnostních kamer napadl Zdeňka M. řetězem. Čech následně zemřel.

Barbora Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme