Sobotka jde znovu na Hrad za Zemanem, předloží mu seznam budoucích ministrů

Designovaný premiér Bohuslav Sobotka dnes přinese prezidentovi Miloši Zemanovi seznam ministrů budoucí vlády. Návrh na jmenování nového kabinetu předloží hlavě státu během schůzky na Pražském hradě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

Podle Sobotky se bude chtít Zeman s budoucími ministry zřejmě setkat.

„Předpokládám, že pan prezident se bude chtít s adepty na ministry setkat. Já čas do jmenování nové vlády využiji velmi podobně - také budu intenzivně komunikovat s potenciálními ministry, abychom se už dohodli na programových prioritách a na tom, na čem především začnou po nástupu do resortu pracovat,“ řekl.

Zeman už dříve avizoval, že před jmenováním nové vlády bude chtít s jednotlivými kandidáty na vedení ministerstev mluvit. K některým má totiž výhrady.

Dosud jediným kandidátem, kdo nedostal pozvánku na Pražský hrad, byl sociální demokrat Jiří Dienstbier. To už je minulostí, jak potvrdil Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor se senátorem Jiřím Dienstbierem, který se uchází o křeslo ministra pro lidská práva

„Dostal jsem v pátek v podvečer smsku od pana Mynáře,“ řekl Dienstbier.

Ustavení nového kabinetu také prezident podmínil schválením služebního zákona alespoň v prvním čtení v Poslanecké sněmovně tak, aby se ministrem financí mohl stát šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Kvůli tomu se dolní komora schází mimořádně zítra. Vládu by pak prezident mohl jmenovat do konce ledna. Jejím předsedou se v pátek stal Sobotka. Zemi ale prozatím dále vede premiér v demisi Jiří Rusnok.

Kandidáti na ministry | Foto: Český rozhlas

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme