Sobotka: Kauza Mynářovy vily poškozuje úřad prezidenta, věc by měl řešit on

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD je přesvědčen, že kauza kolem vily hradního kancléře Vratislava Mynáře poškozuje úřad prezidenta republiky. Jenom Miloš Zeman podle něj může věc řešit, je jediný, kdo kancléře může odvolat. Sobotka to řekl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. Mynář nedávno v pražských Strašnicích koupil vilu za 5,5 milionu korun, což bylo podle řady expertů výrazně pod běžnou cenou za podobnou nemovitost.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

„Jsem přesvědčen o tom, že věc může vyřešit pouze pan prezident. Kauza podle mého názoru poškozuje úřad prezidenta republiky a jediný, kdo může pana Mynáře odvolat, je prezident republiky. Je to v jeho kompetenci,“ prohlásil Sobotka.

K záležitosti se před ním vyjádřil také vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

„Chtěl bych být takový podnikatel s takovým čichem na nemovitosti, jako je on,“ konstatoval na adresu Mynáře.

Hradní kancléř si před Vánoci pořídil vilu od právníka Víta Širokého za 5,5 milionu. Sám v nákupu nic podezřelého nevidí. Cena podle něj byla asi o 10 procent vyšší, než jakou původně zaplatil Široký.

Vila ve Strašnicích, kterou koupil Vratislav Mynář | Foto: Martin Houška

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme