Sobotka: Pokud prezident odmítne některého z ministrů, resort povedu sám

Pokud prezident Miloš Zeman odmítne některého z kandidátů na ministra, povede resort dočasně z pozice premiéra sám Bohuslav Sobotka. Předseda sociálních demokratů to řekl v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v České televizi | Zdroj: ČTK

„Já si myslím, že odmítnutí kandidáta není důvod pro to, aby nebyla jmenována celá vláda. Nového kandidáta bych navrhl pouze v případě, že by prezident republiky měl pro odmítnutí kandidáta závažné zákonné nebo ústavní důvody,“ řekl Sobotka.

Šéf ČSSD věří, že k odmítnutí některého z kandidátů nedojde. V opačném případě může podle něj dojít ke kompetenční žalobě.

„Já doufám, že k takovému konfliktu nedojde a že prezident bude respektovat vůli parlamentních stran. Pokud by tomu tak nebylo, existuje možnost kompetenční žaloby, ale to bych pokládal za nešťastný krok a velmi nerad bych se k tomu uchyloval.“

Bohuslav Sobotka chystá změny ve vedení Úřadu vlády

Číst článek

Prezident Zeman už se nechal slyšet, že by do funkce ministra obrany nejmenoval Martina Stropnického, kterého navrhuje hnutí ANO. Spekuluje se také o tom, že by mohl mít problém jmenovat sociální demokraty Lubomíra Zaorálka a Jiřího Dienstbiera.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová, Laura Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme