Sobotka probere se Zemanem spor s americkým velvyslancem i možné přijetí eura

Pražský hrad bude dnes odpoledne hostit schůzku dvou nejvyšších ústavních činitelů. Prezident Miloš Zeman tam přijme premiéra Bohuslava Sobotku z ČSSD. Chce s ním probrat mimo jiné detaily sporu s americkým velvyslancem v Česku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Držitelé klíčů od Korunní komory, Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

Sobotka řekl, že Zemanův výrok na adresu Andrewa Schapira považuje za nepřiměřený. Prezident chce podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vědět, proč tak premiér reagoval.

„Pan prezident samozřejmě zaznamenal vyjádření pana premiéra a bude se samozřejmě zajímat i o důvody, proč se tak pan premiér vyjádřil,“ uvedl mluvčí.

Zeman chce kromě toho oživit diskusi o možném přijetí eura. Rád bych uspořádal kulatý stůl na toto téma, a to za účasti členů vlády a ekonomických expertů.

„Pan prezident by byl velmi rád, kdyby se tato schůzka uskutečnila ještě na jaře na zámku v Lánech, a to za účasti pana premiéra, ministra financí Andreje Babiše, guvernéra ČNB a člena bankovní rady ČNB Jiřího Rusnoka. Je třeba si uvědomit, že v rámci vládní koalice panují rozdílné názory. Právě proto by se měl uskutečnit tento kulatý stůl,“ dodal hradní mluvčí.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme