Sobotka: Vláda nehledá řešení, které by bylo spravedlivější

K protestu odborářů se dnes vyjádřili i politici. Se stávkou odborů zásadně nesouhlasí prezident Václav Klaus. Podle něj je tento krok nezodpovědný. Odbory se tak navíc podle Klause snaží odčinit to, že neprotestovaly už dříve - tedy v době, kdy problém veřejných financí vznikal. Pochopení mohli naopak odboráři hledat u opozice. Podle ní vláda není schopná vést sociální dialog.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD) | Zdroj: ČTK

„V tuto chvíli vláda sklízí plody své neschopnosti hledat řešení, které by bylo společensky únosné a které by bylo spravedlivější,“ dodal šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stávka reakce na 18.mp3

Václav Klaus je zásadně proti stávce. Podle něj se škrty sice leckomu nemusí líbit, ale jsou nutné:

„Ty škrty jsou dnes naprostou nezbytností, ví to každý. Já jsem stoprocentně přesvědčen, že to vědí i odborářští bossové a že pouze ukazují svaly. Je to nezodpovědné a já jsem zásadním způsobem proti." Dále dodal, že zadlužení státu se mělo řešit už dávno a že na jeho vyřešení je třeba hlubších reforem.

Podle ministra práce Jaromíra Drábka daly odbory jasně najevo, že dávají přednost stávce před jednáním:

„Pokud bychom dnes nepřistoupili k reformním krokům, pokud bychom je odkládali, tak bychom se dostali do situace, ve které jsou jiné země v Evropě.“

Jitka Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme