Finsko 2:2 Slovensko

Sociální demokraté chtějí mimořádnou schůzi k čerpání eurofondů

Sociální demokraté chtějí kvůli čerpání peněz z evropských fondů svolat mimořádnou schůzi sněmovny. Řešit na ní chtějí především situaci na ministerstvu školství, životního prostředí a resortu pro místní rozvoj. Podle opozice hrozí, že Česko přijde o desítky miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK ČSSD, Bohuslav Sobotka a Vladimír Špidla | Foto: Filip Jandourek

„Požádáme na této mimořádné schůzi poslanecké sněmovny předsedu vlády, aby nechal zpracovat celkovou zprávu, celkový audit, který jasně občanům sdělí, kolik finančních prostředků Česká republika mohla čerpat na základě dohod, kolik je schopna reálně vyčerpat do konce období a co vláda udělá pro to, aby byl rozdíl co nejmenší. Abychom přišli o co nejméně finančních prostředků,“ řekl šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Česku podle někdejšího eurokomisaře Vladimíra Špidly hrozí úplné zastavení evropských dotací. Brusel nám vytýká hlavně nedostatečnou kontrolu toku peněz. Česko by mohlo vyčerpat za nynější období, tedy do roku 2013 celkem skoro více než tři čtvrtě bilionu korun. To jsou zhruba dvě třetiny státního rozpočtu.

Z českých zdrojů šlo na jednotlivé projekty dosud 291 miliard korun, unie proplatila 133 miliard korun. Dalších skoro 660 miliard korun, které by k nám měly přitéct z Bruselu, je ohroženo.

Jana Zemanová, Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme