Sociální demokraté chtějí novou místopředsedkyni zvolit až v červnu

Alena Borůvková se zatím nestala místopředsedkyní sociální demokracie. Ústřední výkonný výbor odložil hlasování o její kandidatuře na červen. Chce totiž, aby se jediná kandidátka na tuto funkci nejprve představila v regionech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Borůvková | Zdroj: ČTK

Podle místopředsedy strany Romana Onderky by volba měla proběhnout v červnu: "Do té doby bude mít čas, aby mohla objet jednotlivé krajské výbory a seznámit je se svou vizí."

Znalci poměrů ve straně tvrdí, že volba dnes není možná ani z technických důvodů. Ústřednímu výkonnému výboru totiž dosud chyběla asi třetina členů, které dnes musel zvolit. Nominaci šestatřicetileté Aleny Borůvkové ve čtvrtek jednomyslně doporučila její domovská pražská organizace ČSSD a v pátek drtivou většinou hlasů i stranické předsednictvo.

Místopředsedkyni se nepodařilo zvolit na březnovém sjezdu strany. Po nerozhodném dvoukolovém hlasování nakonec účastníci sjezdu svolili k tomu, že místopředsedkyni zvolí až ústřední výkonný výbor strany.

Lidový dům se postará o své poslance

Vedení ČSSD bude prosazovat, aby byli na volitelná místa kandidátek do sněmovních voleb nominováni současní zákonodárci. Radiožurnálu to během jednání ústředního výkonného výboru řekl místopředseda strany Roman Onderka.

"Tam máme totožný názor, a to doporučení krajským výborům, aby nominovali na kandidátky stávající poslance, kteří vydrželi dlouhodobý tlak, podbízení a přetahování z jednoho politického tábora do druhého, osvědčili svou loajalitu."

Podle předsedy Jiřího Paroubka se strana postará taky o ty poslance, kteří z nějakých důvodů kandidovat nebudou. K tomu účelu už v Lidovém domě vznikl zvláštní personální útvar. Dnešní volbu místopředsedkyně strany sociální demokraté odkládají na červen.

Milan Kopp, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme