Sociální demokraté opouštějí Literární noviny

Akciovou společnosti Litmedia, která vydává Literární noviny, „nějakým způsobem opustí" občanské sdružení Právo, solidarita, informace (PSI). Rádiu Česko to řekl předseda dozorčí rady Litmedie, stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Mládek | Foto: Marián Vojtek

„Literární noviny vydává společnost Litmedia, a.s. a já jsem předsedou dozorčí rady. Naše občanské sdružení Právo, solidarita, informace (PSI) tam vlastní 49 % akcií, to znamená, že jsme minoritním akcionářem, většinovým akcionářem je pan Miroslav Pavel," uvedl Mládek.

Dodal, že určitá snaha využít Literární noviny jako fanzine ČSSD existovala, jenže neúspěšně.

„Tam určitá snaha byla, ale úplně to nefungovalo, takže já nevylučuji, že naše občanské sdružení nějakým způsobem tu akciovou společnost opustí, buď to prodáme, nebo dojde k navýšení kapitálu pana Miroslava Pavla," upřesnil ve Studiu Česko Mládek.

Ještě neví, jestli se pustí do nového projektu vydávání levicového týdeníku, který je iniciativou bývalého předsedy Jiřího Paroubka. Mládek s ním o tomto tématu bude jednat v úterý.

Situaci nového projektu problematizuje, že o něm Jiří Paroubek mluvil nejdříve veřejně a až posléze svolal schůzku s těmi, s nimiž při vydávání levicového internetového periodika počítá

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ondřeje Černého je stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek.

Marián Vojtek, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme