Sociální demokraté podpoří vydání státních dluhopisů

Poslanci ČSSD podpoří zákon o vydání dluhopisů na krytí schodku letošního státního rozpočtu. O návrhu s nimi dnes jednal ministr financí Eduard Janota a sociální demokraté mu slíbili, že projde současnou schůzí sněmovny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Tomáš Adamec

Ministru Janotovi slíbil podporu návrhu sám šéf poslanců a stínový ministr financí ČSSD Bohuslav Sobotka.

"Sociální demokraté podpoří zařazení tohoto materiálu napevno ještě na této schůzi. Po vysvětlení pochopili smysl tohoto materiálu a podpoří ho i proto, že souvisí s rozpočtem na rok 2010, který také podpořili," uvedl ministr financí Eduard Janota.

Klub ČSSD dnes s ministrem financí jednal také o emisi dluhopisů pro občany. Příslušný zákon by se měl vrátit do druhého čtení, ve kterém se projednají pozměňovací návrhy. V zásadě jsou sociální demokraté pro vydání dluhopisů, které by byly občanům přístupné za tržních podmínek.

Ve středu přitom poslanci, právě hlasy sociálních demokratů, odmítli zákon o dluhopisech na program schůze zařadit. Sobotka postoj ČSSD zdůvodnil tím, že s nimi ministr Janota o návrzích nejednal. ODS kvůli tomuto bodu plánovala svolání mimořádné schůzce Sněmovny.

Jan Herget, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme