Sociální demokraté požadují odvolání ministra školství Dobeše

Ministr školství Josef Dobeš by měl podle sociálních demokratů odstoupit z funkce. Situaci kolem pozastavených dotací Evropské komise má řešit i premiér Petr Nečas a ministr financí Miroslav Kalousek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK ČSSD, Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky není vláda schopná problém s pozastavenými dotacemi ve výši zhruba 1,2 miliardy korun rychle a adekvátně řešit. Sobotka proto vyzval ministra školství za Věci veřejné Josefa Dobeše k rezignaci.

„My jsme zaznamenali v minulých měsících řadu silných výroků současného ministra, který sliboval, že pokud se mu nepodaří situaci vyřešit, tak odstoupí. Myslím si, že to pomalu začíná být aktuální, jestliže přichází stále horší a horší zprávy o tom, jak se ministerstvu školství daří čerpat peníze z EU,“ řekl Sobotka.

Také podle stínového ministra školství za ČSSD Marcela Chládka Josef Dobeš resort nezvládá. Odpovědnost je podle něj také na premiérovi. Sociální demokraté proto vyzvou vládu, aby situaci řešila.

"Ta situace je tak enormní, tak problematická, že si osobně myslím, že si dnes ministr Dobeš bere stoličku ministra raději domů, aby už na ní v pondělí neseděl někdo jiný. Nedovedu si představit, že on konkrétně toto změní,“ uvedl Chládek.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme