Sociální demokraté si vybrali další volební lídry

Zbývajících šest krajů už zná své sociálnědemokratické lídry do příštích parlamentních voleb. Plzeňské sociální demokraty povede poslankyně Milada Emmerová, středočeské ministr vnitra Stanislav Gross, jihomoravské místopředseda Zdeněk Škromach, jihočeské šéf strany Vladimír Špidla. V čele olomoucké kandidátky bude ministr kultury Pavel Dostál a v Karlovarském kraji si za lídra vybrali poslance Rudolfa Tomíčka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nominační konference | Foto: Michal Doležal

Poslankyně Milada Emmerová v souboji o post lídra plzeňské kandidátky zvítězila nad místopředsedou sněmovny Františkem Brožíkem. Mezi dvěma kandidáty se rozhodovalo i na Karlovarsku. Poslanec Rudolf Tomíček porazil šéfa karlovarské okresní organizace Josefa Mikutu. Ve zbývajících regionech, v nichž se dnes konaly nominační konference, byl kandidát na pozici lídra pouze jeden.

Podle předsedy ČSSD Vladimíra Špidly zatím všechny průzkumy volebních preferencí ukazují, že sociální demokraté mají možnost parlamentní volby v příštím roce vyhrát. "Prozatím ty výsledky vždy vycházejí tak, že to bude těsné vítězství. Budeme muset pro to udělat všechno, co umíme a vydat se ze všech sil, které máme".

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme