Sociální demokraté svolali mimořádnou schůzi sněmovny

Sociální demokracie chce projednat některé zákony, významné pro ČSSD, na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny. Konat by se měla v úterý a na jejím programu by se mělo objevit mimo jiné zvýšení mateřské, 13. důchody i zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci ČSSD se usmívají

Poslanci ČSSD se usmívají | Foto: Tomáš Adamec

Sociální demokraté počítají i se zařazením některých vládních návrhů zákonů, například schválení vydání dluhopisů na tento rok.

Podle místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky svolává jejich poslanecký klub mimořádnou schůzi sněmovny kvůli obstrukcím ODS:

"ODS znemožnila projednání pevně zařazených bodů na této schůzi poslanecké sněmovny. Prakticky vyloučila možnost, aby poslanci mohli na této schůzi nejen jednat, ale také hlasovat. Hlavním důvodem pro konání mimořádné schůze je tedy právě obstrukční postup poslanců ODS."

"Chceme na této schůzi projednat návrh ČSSD na poskytnutí mimořádného příspěvku k důchodům. Mezi další body, které chceme na této schůzi projednat, patří dva vládní návrhy. Jedním z nich je novela zákona o zadávání veřejných zakázek. Tam by sociální demokracie chtěla připojit pozměňující návrh, který znemožní firmám s anonymním vlastnictvím zúčastnit se veřejných zakázek," popsal plánovaný program mimořádné schůze Sobotka.

Věra Pfeifferová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme