Sociální demokraté varují svého místopředsedu sněmovny

Místopředseda Poslanecké sněmovny František Brožík dostal od své kmenové ČSSD varování. Ústřednímu výkonnému výboru sociální demokracie se nelíbí, že navzdory jeho rozhodnutí Brožík neopustil dozorčí radu energetické společnosti ČEZ, která je před privatizací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jestliže neuposlechne, plzeňská organizace ČSSD, kde je Brožík členem, to má vzít v úvahu při sestavování volebních kandidátek.

Vedení sociální demokracie bude moci vyřadit nevyhovující kandidáty do Poslanecké sněmovny. Vyplývá to ze změny volebního řádu pro stranické primárky, které také schválil ústřední výkonný výbor strany. Někteří členové strany ale touto změnou nesouhlasí, protože se obávají příliš velkých zásahů z centra. Podle Vladimíra Špidly ale s novým ustanovením velká většina ústředního výboru souhlasila. K dalším změnám patří i to, že se na kandidátních listinách sociální demokracie mohou objevit i nestraníci.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme