Sociální pracovníci mají dostat přidáno. Odborům to slíbil ministr práce

Mzdy sociálních pracovníků, kteří pečují i seniory a handicapované, mají růst. Shodl se na tom dnes ministr práce Jaromír Drábek s odboráři. Pracovníci by si mohli polepšit zhruba o patnáct set korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Drábek | Foto: Filip Jandourek

„Po hodně dlouhé době jsme se dnes s panem ministrem shodli na tom, že pokud by platy měly růst, tak by měly růst pomocí zvyšování takzvaných platových tarifů. To znamená, že by zaměstnanci na úrovni svých zaručených platů měli dostat přidáno více,“ řekla předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb Dagmar Žitníková.

V sociálních službách pracuje asi 43 tisíc lidí. Podle odborářky si i s příplatky za přesčasy, noční a víkendy vydělají kolem 11 tisíc korun čistého měsíčně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb Dagmar Žitníková v pořadu Stalo se dnes

„Dnes jsou v sociálních službách placení zdravotníci a nezdravotničtí pracovníci. Každý z nich má jiný platový tarif. A právě zaměstnanci v sociálních službách by se měli zařadit do platových tarifů zdravotnických pracovníků, čímž by si mohli měsíčně polepšit o patnáct set korun,“ dodala Žitníková.

David Šťáhlavský, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme