Influenceři po kritice odmítli vládní peníze na kampaň proti dezinformacím o očkování

Čtvrteční oznámení vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) o vstupu na sociální síť TikTok vzbudilo rozruch, stejně jako zahájení osvětové kampaně. Kabinet zvolil ke spolupráci influencery Jakuba Gulaba a Annu Šulcovou. Gulabova firma měla na kampaň poslat půl milionu korun, a to na koupi reklamního prostoru. Influencer ale v pátek večer kvůli kritice oznámil, že peníze nepoužije.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společně s Gulabovou firmou Medialer se na videích a obsahu pro sociální sítě podílí Anna Šulcová. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

S Gulabovou firmou Medialer, která vznikla teprve koncem loňského roku, se na videích a obsahu pro sociální sítě podílela Anna Šulcová.

Babišova vláda vstoupila na TikTok. Za kampaň na sociálních sítích zaplatila půl milionu

Číst článek

Dvojice chce vyvracet dezinformace o nemoci covid-19 a očkování, a to s pomocí českých odborníků - mezi nimi epidemiologem Petrem Smejkalem z pražského IKEM či současným ministrem zdravotnictví za ANO Janem Blatným.

Peníze na kampaň měly sloužit k nákupu reklamního prostoru na sociálních sítích, napsal server Hlídacípes.org. Sérii několika videí podle Úřadu vlády Šulcová s Gulabem vytvořili na vlastní náklady.

Online kampaň měla cílit především na Facebook, Twitter, YouTube, Instagram a také TikTok. Právě volba čínského TikToku se setkala s největší kritikou. Využívají ji totiž hlavně děti a mladiství.

V pátek večer Jakub Gulab oznámil, že peníze od vlády nevyužije. „Když jsme ale viděli, co tahle nabídka pomoci způsobila, moc nás to mrzelo a rozhodli jsme se mediální podporu odmítnout a využijeme pouze organickou propagaci, peníze na nákup reklamního prostoru nebudou využity,“ napsal Jakub Gulab na svém twitterovém účtu.

ban Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme