Šojdrová: Výsledek voleb potvrzuje stabilizaci KDU-ČSL

Výsledky voleb znamenají určitou stabilizaci KDU-ČSL. Myslí si to úřadující předsedkyně lidovců Michaela Šojdrová. Lidovcům se podařilo získat nejvíc zastupitelů ze všech stran na vesnicích a v menších městech, v senátních volbách prošli tři jejich kandidáti do druhého kola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) | Foto: Khalil Baalbaki

„Cítíme to tak, že by potvrzen dobrý základ, dobrá členská základna, dobrá základna kandidátů. Proto je výsledek takový, že KDU-ČSL zůstává na politické mapě a má pozici poměrně pevnou,“ hodnotí Šojdrová volební výsledky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úřadující předsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová hodnotila výsledek voleb ve Světě o deváté Rádia Česko

Strana podle ní od neúspěšných parlamentních voleb, po nichž lidovci opustili Poslaneckou sněmovnu, doznala stabilizace.

„Výsledek potvrdil určitý trend, který jsem nastínila, to znamená nekompromisní postoj k různým kauzám, které měli naši představitelé. Takže to je postoj, který je správný,“ dodala Šojdrová.

Ve druhém kole senátních voleb, ve kterém bude mít KDU-ČSL tři zástupce, očekává Šojdrová podporu vládních stran. Stejně tak neúspěšní lidovečtí uchazeči podpoří koaliční kandidáty.

„Premiér Petr Nečas se včera vyjádřil naprosto jednoznačně. Já mohu říct, že recipročně jsem i já vyjádřila podporu kandidátům, kteří jsou pro rozumné reformy. Jde o to, aby výsledek v Senátu nebyl jednobarevný, ale aby tam byli senátoři i jiných politických stran než za sociální demokracii,“ zdůraznila úřadující předsedkyně KDU-ČSL.

Martin Hromádka, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme