Šojdrová: Výsledek voleb potvrzuje stabilizaci KDU-ČSL

Výsledky voleb znamenají určitou stabilizaci KDU-ČSL. Myslí si to úřadující předsedkyně lidovců Michaela Šojdrová. Lidovcům se podařilo získat nejvíc zastupitelů ze všech stran na vesnicích a v menších městech, v senátních volbách prošli tři jejich kandidáti do druhého kola.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL)

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) | Foto: Khalil Baalbaki

„Cítíme to tak, že by potvrzen dobrý základ, dobrá členská základna, dobrá základna kandidátů. Proto je výsledek takový, že KDU-ČSL zůstává na politické mapě a má pozici poměrně pevnou,“ hodnotí Šojdrová volební výsledky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úřadující předsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová hodnotila výsledek voleb ve Světě o deváté Rádia Česko

Strana podle ní od neúspěšných parlamentních voleb, po nichž lidovci opustili Poslaneckou sněmovnu, doznala stabilizace.

„Výsledek potvrdil určitý trend, který jsem nastínila, to znamená nekompromisní postoj k různým kauzám, které měli naši představitelé. Takže to je postoj, který je správný,“ dodala Šojdrová.

Ve druhém kole senátních voleb, ve kterém bude mít KDU-ČSL tři zástupce, očekává Šojdrová podporu vládních stran. Stejně tak neúspěšní lidovečtí uchazeči podpoří koaliční kandidáty.

„Premiér Petr Nečas se včera vyjádřil naprosto jednoznačně. Já mohu říct, že recipročně jsem i já vyjádřila podporu kandidátům, kteří jsou pro rozumné reformy. Jde o to, aby výsledek v Senátu nebyl jednobarevný, ale aby tam byli senátoři i jiných politických stran než za sociální demokracii,“ zdůraznila úřadující předsedkyně KDU-ČSL.

Martin Hromádka, Tomáš Pavlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme