Ze sokolovské chemičky unikla kyselina. Lidem nebezpečí nehrozí

V chemičce v Sokolově unikla kyselina chlorovodíková z poškozené nádrže. Lidem v okolí ale podle hasičů nebezpečí nehrozí, jen může být cítit zápach. Oznámil to v pátek na webu mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Sokolov (Aktualizováno: 7:12 8. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chemické závody v Sokolově | Foto: Martin Stolař / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Únik je zachycován do jímky, mimo areál se nešíří. Zásah mají hasiči pod kontrolou,“ sdělil mluvčí. Nad místem úniku se sice vytvořil mrak výparů kyseliny, ale hasiči jej zkrápí vodou. „Je tak možné, že v blízkosti areálu chemičky by mohl být cítit zvýšený zápach. Žádné opatření směrem k obyvatelům Sokolova není potřeba,“ doplnil Kasal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co se stalo v Sokolově? Poslechněte si rozhovor s mluvčím hasičů

Kolem sedmé hodiny ranní z nádrže kyselina chlorovodíková ještě pořád unikala, podle hasičů se ale únik dařilo zachytávat do jímky u poškozené nádrže.

„Celý zásah je veden v dýchací technice a protichemických oblecích. Je to 30% kyselina, nebezpečná látka, a tudíž hasiči musí chránit především sami sebe, a to jak při skrápění mraku, tak i přečerpávání jímky,“ popsal zásah mluvčí krajských hasičů pro Radiožurnál.

Anna Horáčková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme