Sokolové rozjásali publikum v pražském Edenu navzdory dešti

Nad první částí XV. Všesokolského sletu se zatáhla obloha a pršelo. Členové Sokola ale zkoušeli hromadné skladby několik měsíců, a tak neváhali a na pražském stadionu v Edenu cvičili i mezi kapkami deště. Diváci nasazení sokolů ocenili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

XV. Všesokolský slet v pražském Edenu | Foto: Klára Bílá

Na mokré trávě se vystřídalo několik souborů. Kromě českých cvičenců vystoupili ve vršovickém Edenu i členové Sokola ze Slovenska a Dánska.

„Cvičenci mají těžké podmínky. Tráva je mokrá, takže tam hrozí, že někdo uklouzne. Ale zatím to všichni berou sportovně, což mě velice těší,“ svěřila se během večera jedna ze spoluautorek programu, Jana Černá z Asociace sportu pro všechny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Klára Bílá sledovala XV. Všesokolský slet

Sokoly sledovala jako divačka a s jejich výkonem byla spokojená. „V našem týmu vystupujících panuje skvělá atmosféra. Takže i to čekání v koridorech brali naprosto sportovně. Stáli teda v pláštěnkách s pytlíky na hlavě,“ smála se.

Na barevné úbory i ženy s prachovkami v ruce se snad z nejvyšší možné výšky díval pan Jan. „Já jsem tady byl i na nácviky, takže se mi líbí spousta věcí. Muži jsou taky výborní. Já jsem cvičil na spartakiádách, takže jsem byl zvědavý, abych to trošku srovnal,“ vysvětlil.

Do Edenu zavítala i starší milovnice kultury. „Moji rodiče cvičili asi na třech sletech za první republiky. Já sokolství považuji za český fenomén a jsem na to hrdá, protože když vezmete tu úžasnou choreografii. Nejvíc se mi líbili Česká suita, Chlapáci, Věrná garda a Slováci. Slovákům bych akorát vytkla kostýmy. Fialová mohla být, ale mohla být trochu živější,“ myslí si divačka.

V pražském Edenu vystupují cvičenci ještě dnes, ve dvě hodiny odpoledne. Věří proto v lepší počasí.

Klára Bílá, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme