Sokoly mrzela neúčast prezidenta a členů vlády na XV. Všesokolském sletu

Dva dny předváděli v pražském Edenu členové Sokola a jejich spřátelené soubory z domova i ze zahraničí to, co nacvičovali dva roky. Programem hromadných skladeb zakončili XV. Všesokolský slet, který se konal v rámci oslav 150 let od založení Sokola.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

XV. Všesokolský slet v pražském Edenu | Foto: Petr Kadeřábek

"Přiznám se, že jsem trošku dojatý, protože jsem spoluautorem jedné skladby a protože končí období šesti let velkých příprav, nácviků. Chtěl bych poděkovat všem cvičitelkám, které si to všechno platí, starají se o děti. Je to velice obdivuhodné, těmto lidem bych chtěl z celého srdce poděkovat," říkal po skončení XV. všesokolského sletu Filip Uzel, který na něm nejen cvičil skladbu Chlapáci III, ale je zároveň i spoluautorem skladby Ať žijí duchové pro rodiče s dětmi a mladší žactvo.

Na XV. Všesokolský slet ale prý nebude mít pouze radostné vzpomínky."Velice mě mrzí neúčast pana prezidenta. Je to poprvé od roku 1920, kdy prezident republiky není přítomen na všesokolském sletu. Mrzí mě i neúčast představitelů vlády, pana ministra školství a dalších ústavních činitelů," postěžoval si Filip Uzel.

Ani to mu ale nevezme elán do další práce a už nyní začíná spřádat plány na to, jakou roli bude hrát na dalším sletu, který se bude konat v roce 2018.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filip Uzel hodnotí XV. všesokolský slet a těší se na rok 2018

"Cvičit budu kažopádně, cvičil jsem zatím na všech sletech od toho prvního porevolučního v roce 1994. A přiznám se, že mám určitý nápad na jeduu skladbu pro nejmenovanou věkovou kategorii," zůstal tajemný Filip Uzel.

Třeba to bude znovu skladba, kterou se na sletu budou prezentovat nejmladší z široké sokolské rodiny.

"Děti mají na všesokolských sletech vždycky největší aplaus, největší úspěch. Doufám, že u toho zůstanou, budou cvičit dál a budou budoucnost nejen Sokola, ale i všech slušných lidí v této zemi," věří Filip Uzel.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme