SOS zřejmě chystá hromadné žaloby na české banky

Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) zřejmě chystá hromadné žaloby na české banky. Zítra totiž pravděpodobně hodlá na tiskové konferenci vyzvat veřejnost, aby se připojila k žalobě na banku. Podle ČTK, která odkazuje na dobře informovaný zdroj, nejde o podání žaloby na jednu banku, ale hned na několik finančních ústavů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

klienti u přepážky

klienti u přepážky | Foto: Archiv ČRo

Zdroj informací ČTK odmítl blíže specifikovat jakékoli podrobnosti. Předčasné uvolnění informací by údajně mohlo s ohledem na právnickou stránku ovlivnit průběh celého sporu. Mluvčí SOS Ivana Picková pro Radiožurnál informace o žalobách nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Agentura dává celou záležitost do souvislosti s kritikou bank kvůli poplatkům za zrušení nebo vedení účtů. Podle advokáta Jana Černého jsou banky v okolních státech mírnější, a proto je prý dobře, že se žaloby na ty české chystají.

"Bankám ale bude nutné především prokázat porušování hospodářské soutěže a to je vždycky nesmírně obtížné. Proto proces předpokládám vůbec ne krátký, naopak ho vidím jako zdlouhavý. Své slovo by mohl mít i Úřad pro hospodářskou soutěž, který v tomto směru má bohaté zkušenosti. Zamyslet by se měli i ministerstvo financí, zda nemůže banky samo trochu umravnit," řekl Černý.

Podle ČTK nemají banky zatím o chystaných krocích Sdružení obrany spotřebitelů žádné informace. Náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace Pavel Štěpánek byl informací o případných žalobách údajně zaskočen a mluvčí České spořitelny Klára Gajdušková prý ČTK řekla, že o žádných žalobách neví a ani k nim nevidí důvod.

Martin Hromádka, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme