Souboj o EET v Senátu: Zákon je špatný, říkají podnikatelé. Vybíráme o 22 miliard víc, tvrdí ministerstvo

V Senátu se přeli zastánci a odpůrci elektronické evidence tržeb. Na veřejném slyšení řešili petici za její zrušení, kterou podle autora Ivo Hucla podepsalo zhruba 20 tisíc lidí. EET funguje od loňského prosince. Příští rok se do systému zapojí řemeslníci a další podnikatelé.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektronická evidence tržeb (EET) - ilustrační foto

Elektronická evidence tržeb (EET) - ilustrační foto | Foto: Petr Jadrný | Zdroj: Český rozhlas

Podnikatelé si na novinku zvykli a vybíráme víc na DPH, hájila v horní komoře elektronickou evidenci tržeb náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. „Prospěla jednoznačně, máme nárůst vyšší zhruba o 22 miliard korun,“ řekla Radiožurnálu.

První velká firma, která dodává pokladny pro EET, končí. Doplatila na konkurenci

Číst článek

Předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek označil EET za bezohledný paskvil, který likviduje podnikatele a zvedá ceny. „Je nutné zrušit ten zákon o evidenci tržeb zrušit, protože byl připravován se špatnými záměry a je špatný,“ tvrdí Bábek.

Během slyšení padaly i návrhy na zmírnění EET. Jeden chce připravit senátor za ČSSD Pavel Štohl. „Podnikatelé, kteří budou mít roční tržby cirka do půl milionu korun, by byli vyňati,“ navrhuje.

Plénum Senátu petici projedná až po prázdninách. 

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme