Souboj značek: Mercedesy dominují ve Varech, BMW v Praze

To, že celému Česku dominují škodovky, není velké překvapení. Která je ale druhá nejčastější značka aut ve vašem okrese? V pohraničí je to Volkswagen, na Moravě Ford.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nízkoemisní zóny, starý automobil (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Nejčastější značkou aut je ve všech českých okresech Škoda s podílem od 56 procent ze všech přihlášených vozů (v Mladé Boleslavi) do 26 procent (v Karlových Varech).

O další místa už ale zuří tuhý boj mezi Volkswagenem, Fordem a trojicí francouzských automobilek Peugeot, Renault a Citroën. Podívejte se na mapě, kdo vítězí ve vašem okrese.


Můžete se podívat i na rozšíření konkrétní značky auta. U každé snadno zjistíte, kde v Česku je – nebo byla – nejsilnější. Kromě současných značek jsme vybrali i ty úspěšné v minulosti jako Volha, Moskvič nebo Trabant.

Regionální rozložení je nejzajímavější u aut, která se v Česku vyrábí: Škoda v Mladé Boleslavi, Hyundai v okolí Nošovic nebo Peugeot a Citroën u Kolína. Zajímavý je i souboj aut vyšší třídy: Mercedesu, Audi a BMW. Zatímco první dvě značky dominují v Karlových Varech, poslední je nejsilnější v Praze a Brně.

Jan Boček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme