Soud bude řešit obhájce Hučína

U Okresního soudu v Přerově pokračuje neveřejné hlavní líčení s bývalým kapitánem olomoucké civilní kontrarozvědky Vladimírem Hučínem. Ten čelí obvinění ze spáchání celkem sedmi trestných činů, například z nedovoleného ozbrojování či neoprávněného nakládání s utajovanými skutečnostmi. Někdejší disident dosud všechna obvinění odmítá jako vykonstruovaná. Přestože Vladimír Hučín v předchozích hlavních líčeních už vypovídal ke všem bodům obžaloby i teď bude soud pokračovat v dokazování a kvůli procedurálním záležitostem nebyli předvolaní žádní z desítek svědků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Hučín | Foto: Česká televize

Vysvětlení má předseda Senátu Rudolf Jelínek. "Senát se musí vypořádat s otázkou, zda novela zákona o ochraně utajovaných skutečností ukládá obhájcům, aby se podrobili bezpečnostní prověrce v případě, že vystupují jako obhájci v kauze, kde jsou probírány utajované skutečnosti či nikoli. Takže toto otázkou se bude senát zabývat a samozřejmě ji musí nějakým způsobem rozhodnout a zaujmout k ní stanovisko. Troufám si říct, že podobná kauza zatím řešena v České republice nebyla, a to i s ohledem na to, že novela zákona o utajovaných skutečnostech je účinná toliko od července letošního roku, takže je to poměrně nová věc."

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme