Soud bude řešit praní špinavého prádla pro vnitro

Případ sporné zakázky na praní špinavého prádla pro ministerstvo vnitra dnes projedná soud. Firma Dočista se domáhá zaplacení 7,5 milionu korun s úroky. Chce vrátit peníze, které ji stálo vybavení areálu kolínské prádelny. Ten měla od podřízené složky ministerstva pronajatý.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolíčky na šňůře

kolíčky na šňůře | Foto: Free Stock Photos

Zakázku za bezmála 80 milionů korun dostala firma Dočista před třemi lety bez výběrového řízení. Tehdy úřad vedl Ivan Langer a spoluvlastník firmy Tomáš Paclík byl jeho známým.

Více než dvojnásobně předraženou zakázku ministerstvo loni vypovědělo a požaduje po firmě Dočista rozdíl mezi tržním nájemným a cenou, kterou firma za kolínskou prádelnu platila.

Soud se dnes bude zabývat první ze vzájemných žalob, na kupní cenu za vybavení prádelny a doplatek 2 miliony za vyprané prádlo.

Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme