Soud: Bývalý šéf Českých drah Dalibor Zelený nemá nárok na několikamilionové odstupné

České dráhy zatím nemusejí platit bývalému generálnímu řediteli Daliboru Zelenému milionové odstupné. Obvodní soud pro Prahu 1 dnes rozhodl, že nemá nárok na částku vyplývající z konkurenční doložky. Podle soudu byl dokument neplatný. Rozsudek není pravomocný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalibor Zelený, generální ředitel Českých drah | Foto: Šárka Ševčíková

Dalibor Zelený byl na přelomu let 2013 a 2014 půl roku na pozici generálního ředitele a současně předsedou představenstva Českých drah. Tehdy uzavřel konkurenční doložku, na základě které mu ČD měly vyplatit 12 platů za to, že rok nebude pracovat pro konkurenční firmu.

Zelený tvrdí, že tak má nárok na odstupné přes sedm milionů korun. České dráhy ale nesouhlasí, podle dopravce doložka byla neplatná, protože ji neschválila dozorčí rada.

„Základní argument je to, že skutečně nedošlo ke schválení uzavření konkurenční doložky kompetentními orgány mého klienta. Ale domnívám se, že těch důvodů je více. Stejně tak se domnívám, že tam byl i konflikt zájmů,“ poznamenala advokátka Českých drah Lenka Příkazská.

Soudkyně dnes argumentům ČD vyhověla. Rozsudek ale není pravomocný. Dalibor Zelený po jednání řekl, že zváží odvolání k pražskému městskému soudu.

„Respektuji rozhodnutí soudu. Ve stanovené lhůtě zvážíme další kroky. Víc se k tomu nebudu vyjadřovat. Dovolím si vám dát vyjádření písemně,“ řekl Zelený.

ČRo, Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme