Spor o 340 milionů. 'Celní úřad neměl důvod k tak masivnímu zajištění majetku firmy FAU,' řekl soud

Krajský soud v Ostravě zrušil rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro firmu FAU za zhruba 340 milionů korun. Celní úřad podle něj neměl důvod pro tak masivní zajištění.

Aktualizujeme OSTRAVA (Aktualizováno: 10:58 22. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celní správa | Foto: Michal Malý

FAU vlastní v areálu přerovské firmy Precheza z holdingu Agrofert sklad pohonných hmot. Po zásahu Finanční správy a celníků se FAU dostala loni v říjnu do insolvence, o dva měsíce později ji soud poslal do konkurzu.

Finanční správa: FAU byla součástí řetězového podvodu. 'Zamlčují důkazy a fakta,' brání se firma

Číst článek

Tisková mluvčí Generálního ředitelství cel řekla, že celní správa se ke kauze vyjádří až v pondělí. Zástupkyně celníků u soudu ale řekla, že správa pravděpodobně podá kasační stížnost.

Na internetu se na konci srpna objevila nahrávka, na které předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš o společnosti hovoří. Babiš následně odmítl, že v době svého působení na ministerstvu finanční a celní správu zneužíval a úkoloval. Odmítl to i šéf Finanční správy Martin Janeček, který to označil za "sprosté lži".

Finanční správa už dříve uvedla, že měla důvodné podezření z vědomého zapojení FAU do karuselového podvodu a že rozkryla rozsáhlý podvodný řetězec, v němž nebyla u firem placena DPH a byl podvodně vylákán nárok na odpočet DPH. Vydala několik zajišťovacích příkazů.

Firma FAU podala u soudu 13 žalob na složky státu, o několika včetně pátečního už soud rozhodl v její prospěch, dvě žaloby soud ale odmítl, další bude řešit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme