Spor o 340 milionů. 'Celní úřad neměl důvod k tak masivnímu zajištění majetku firmy FAU,' řekl soud

Krajský soud v Ostravě zrušil rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro firmu FAU za zhruba 340 milionů korun. Celní úřad podle něj neměl důvod pro tak masivní zajištění.

Aktualizujeme OSTRAVA (Aktualizováno: 10:58 22. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celní správa | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

FAU vlastní v areálu přerovské firmy Precheza z holdingu Agrofert sklad pohonných hmot. Po zásahu Finanční správy a celníků se FAU dostala loni v říjnu do insolvence, o dva měsíce později ji soud poslal do konkurzu.

Finanční správa: FAU byla součástí řetězového podvodu. 'Zamlčují důkazy a fakta,' brání se firma

Číst článek

Tisková mluvčí Generálního ředitelství cel řekla, že celní správa se ke kauze vyjádří až v pondělí. Zástupkyně celníků u soudu ale řekla, že správa pravděpodobně podá kasační stížnost.

Na internetu se na konci srpna objevila nahrávka, na které předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš o společnosti hovoří. Babiš následně odmítl, že v době svého působení na ministerstvu finanční a celní správu zneužíval a úkoloval. Odmítl to i šéf Finanční správy Martin Janeček, který to označil za "sprosté lži".

Finanční správa už dříve uvedla, že měla důvodné podezření z vědomého zapojení FAU do karuselového podvodu a že rozkryla rozsáhlý podvodný řetězec, v němž nebyla u firem placena DPH a byl podvodně vylákán nárok na odpočet DPH. Vydala několik zajišťovacích příkazů.

Firma FAU podala u soudu 13 žalob na složky státu, o několika včetně pátečního už soud rozhodl v její prospěch, dvě žaloby soud ale odmítl, další bude řešit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme