Soud dal huti Poldi další lhůtu pro reorganizaci, hrozí jí konkurz

Kladenská huť Poldi má měsíc navíc na reorganizaci. V pondělí to odsouhlasil krajský soud. Společnost se dlouhodobě potýká s dluhy a hrozí jí konkurz. Podle soudkyně Jitky Sobkové by ale věřitelé získali při úspěšné reorganizaci firmy víc peněz než při konkurzu, proto se rozhodla posunout rozhodnutí o úpadku až na 11. prosince.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní podoba areálu Poldi Kladno

Dnešní podoba areálu Poldi Kladno | Foto: Panoramio from Google

Podnik dluží věřitelům kolem 200 milionů korun. Vedení jedná s novým investorem od léta, zatím ale žádnou dohodu nepodepsali.

Soud po 20 letech uznal vinným bývalého šéfa Poldi Kladno. Stehlíka nepotrestal kvůli amnestii

Číst článek

Výroba v Poldi několik měsíců stojí, podnik dluží zaměstnancům mzdy. Podle reorganizačního plánu měla společnost splatit pohledávky, které vznikly v době, než se dostala do úpadku. 

Podnik, který v současné době zaměstnává necelých 200 lidí, má finanční problémy už několik let. Firmě hrozil úplný krach. 

Ocelárna ale neskončila v konkurzu, věřitelé totiž schválili reorganizaci firmy, kterou soud letos na jaře posvětil. Od poloviny června tak začala společnost čerpat úvěr a následně vyplácet mzdy.

Jana Klementová, ber Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme