Soud dal huti Poldi další lhůtu pro reorganizaci, hrozí jí konkurz

Kladenská huť Poldi má měsíc navíc na reorganizaci. V pondělí to odsouhlasil krajský soud. Společnost se dlouhodobě potýká s dluhy a hrozí jí konkurz. Podle soudkyně Jitky Sobkové by ale věřitelé získali při úspěšné reorganizaci firmy víc peněz než při konkurzu, proto se rozhodla posunout rozhodnutí o úpadku až na 11. prosince.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní podoba areálu Poldi Kladno | Foto: Panoramio from Google

Podnik dluží věřitelům kolem 200 milionů korun. Vedení jedná s novým investorem od léta, zatím ale žádnou dohodu nepodepsali.

Soud po 20 letech uznal vinným bývalého šéfa Poldi Kladno. Stehlíka nepotrestal kvůli amnestii

Číst článek

Výroba v Poldi několik měsíců stojí, podnik dluží zaměstnancům mzdy. Podle reorganizačního plánu měla společnost splatit pohledávky, které vznikly v době, než se dostala do úpadku. 

Podnik, který v současné době zaměstnává necelých 200 lidí, má finanční problémy už několik let. Firmě hrozil úplný krach. 

Ocelárna ale neskončila v konkurzu, věřitelé totiž schválili reorganizaci firmy, kterou soud letos na jaře posvětil. Od poloviny června tak začala společnost čerpat úvěr a následně vyplácet mzdy.

Jana Klementová, ber Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme