Muž podezřelý z dvojnásobné vraždy na Semilsku si vyslechl obžalobu. Hrozí mu až výjimečný trest

Z dvojnásobné vraždy obžalovala v polovině února dvaačtyřicetiletého muže z Kutnohorska. Podle obžaloby měl zvlášť surovým způsobem usmrtit dvě ženy. Jednu našli policisté mrtvou v Rovensku pod Troskami na Semilsku loni na konci července 2020, druhou pak o více než týden později v řece Jizeře. Muži hrozí trest od 15 do 20 let nebo výjimečný trest.

Rovensko pod Troskami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud se bude konat v dubnu a je plánovaný na sedm dní (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Ke Krajskému soudu v Hradci Králové byla podána obžaloba pro zvlášť závažný zločin vraždy ve dvou skutcích. Hlavní líčení bylo nařízeno od dvanáctého dubna, prozatím je plánováno na sedm dní,“ uvedl mluvčí soudu Jan Kulhánek.

Tělo pětatřicetileté ženy z Jablonecka objevil kolemjdoucí v pondělí 27. července u vyhlídky u Rovenska pod Troskami v Českém ráji. Zmizela o dva dny dříve po návštěvě restaurace v centru Rovenska.

Další tělo pak našel procházející člověk na jezu řeky Jizery v Turnově ve středu 5. srpna.

Policejní mluvčí Vojtěch Robovský už dříve uvedl, že muž z Kutnohorska má trestní minulost. Za co byl souzen, ale odmítl sdělit. Nepřiblížil ani, co přesně se ženám stalo.

Jana Pšeničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme