První odsouzení za dezinformace o koronaviru. Jana Peterková se má omluvit a zaplatit 250 tisíc

Městský soud v Praze nepravomocně odsoudil Janu Peterkovou za šíření lží o zemřelých seniorech v pečovatelském domě v Měšicích. Radiožurnálu to řekl právník pečovatelského domu Robert Falbr. Žena se musí veřejně omluvit a zaplatit čtvrt milionu korun za šíření lží o smrti seniorů po očkování.

Praha (Aktualizováno: 20:42 14. 1. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Peterková na demonstraci proti protikoronavirovým opatřením 1. ledna 2021

Jana Peterková na demonstraci proti vládním opatřením | Foto: Petr Topič | Zdroj: Profimedia

Peterková, která na svých sociálních sítích šíří lživé informace o covidu 19, tvrdila, že v pečovatelském domě zemřeli senioři po očkování proti koronaviru. ‚Soud jí zakázal tyto informace šířit dál a musí zaplatit zadostiučinění,“ řekl Radiožurnálu právník Robert Falbr. Jedná se tak o první trest za šíření dezinformací o koronaviru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si vÿjádření právníka Roberta Falbra

„Paní Peterková je povinna se mému klientovi omluvit písemně a zveřejnit tuto omluvu na svých sociálních sítích a na své webové stránce a konečně je ještě povinna uhradit peněžité zadostiučinění ve výši 250 000 korun a náklady řízení,“ uvedl Falbr.

Nebezpečné transfuze, nenošení roušek i vakcíny měnící genom. Podívejte se na fake news o covidu

Číst článek

Peterková k soudu nedorazila, Radiožurnálu řekla, že o něm nevěděla. Video chce podle svých slov stáhnout, podle ní to bude vstřícný krok. Jinak se ale hodlá bránit.

„Buď napadnu celý tento proces žalobou pro zmatečnost s tím, že mě nepředvolali a nemohla jsem doložit omluvenku z nemocnice. Nebo po poradě s právníkem se tedy odvolám a budu hájit svá práva až u odvolacího soudu, protože s rozsudkem absolutně nesouhlasím,“ uvedla.

Pečovatelský dům se s Peterkovou soudí kvůli šíření lží o očkování. Podle serveru Manipulátoři.cz zveřejnila rozhovor s Václavou Vondráčkovou, která tvrdí, že v pečovatelských domech v Měšicích zemřelo několik seniorů po podání vakcíny proti koronaviru.

To ale obec odmítá. „Jak ověřil starosta Měšic Martin Čacký u pana Jana Porubského, ředitele Antonia senior services, s. r. o., paní Vondráčková v této společnosti již od května 2020 nepracuje.

Jana Magdoňová, Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme