Soud kvůli krachu další kampeličky odročen

Pro nemoc dvou obžalovaných odročil Krajský soud v Ostravě proces, který má objasnit krach Českomoravské družstevní spořitelny. Státní zástupce obžaloval osm vrcholných manažerů záložny v čele s bývalým předsedou představenstva Petrem Bezručem. Měli způsobit škodu přesahující 300 miliónů korun. K soudu ale nepřišli Vítězslav Bednář a Radim Vicherek, aniž doručili lékařskou zprávu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Soudce nechce proces bez všech obžalovaných začít, a proto hlavní líčení přeložil na příští týden. Jak upřesňuje státní zástupce Alexandr Dadam, obžalovaní neobvyklými finančními transakcemi poškodili záložnu i její dceřinné společnosti: "Jedná se v podstatě o uzavírání smluv, které jsou ke škodě Českomoravské družstevní spořitelny a souvisejících společností. Jedná se zejména o prodej akcií Investorské a Rozvojové. Potom o prodej autosalonu Svět aut, který je ovšem sám kvalifikován jako zpronevěra."

V jednom případě údajně připravili o více než 100 miliónů korun přímo družstevní záložnu. Dvakrát pak její dceřinou společnost o 207 miliónů korun.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme