Soud kvůli vraždám taxikářů vyslechne poslední svědky. Je to policejní omyl, tvrdí obžalovaný

Případ vražd tří pražských taxikářů spěje k závěru. Soudkyně chce vyslechnout poslední tři svědky, které nechá předvést přímo z věznice. Pak by mohla dokazování uzavřít. Taxikáře podle spisu zastřelil pětatřicetiletý narkoman, aby je mohl okrást. Muž, kterému hrozí doživotí, ale vinu odmítá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky

Taxi si v Bratislavě raději objednávejte telefonicky | Foto: Tomáš Adamec

„Jsem naprosto nevinný, vražd jsem se nedopustil. Je to jeden velký policejní omyl,“ hájil se David V. v první den soudu. V době úmrtí taxikářů prý připravoval drogy k prodeji, předávkoval se a pak usnul na ulici.

Fakt, že u něj policie následující den našla peněženku jedné z obětí, vysvětloval tím, že ji našel, když byl omámený drogami a léky. V tom mu ale oponovali soudní znalci.

Vraždy taxikářů v Praze posílají žalobci k soudu. Pachateli hrozí i výjimečný trest

Číst článek

Svědek a vězeň Josef Giňa pak soudu řekl, že bratr Davida V. Petr mu vraždy taxikářů na cele přiznal. „Že udělal špatnou věc. Vraždy taxikářů, že zastřelil tři lidi. Že tam by taky u toho.“

Přiznání Petra V. zachytily také odposlechy. U soudu v roli svědka ale tvrdil, že se jen nepravdivě vychloubal. Vypovídat by měli ještě tři lidé, také vězni.

„Poté by měla předsedkyně senátu ukončit dokazování a dát prostor závěrečným návrhům,“ dodala mluvčí soudu Markéta Puci. Jestli padne i rozsudek, podle ní zatím není jasné.

Vraždy se staly v roce 2014 v lednu a v dubnu. Podle kriminalistů vraždil David V. tak, že si v centru Prahy zastavil taxi a nechal se odvézt na odlehlé místo, kde řidiče střelil do hlavy a okradl ho.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme