Soud má určit výbor věřitelů pro konkurzní řízení OP Prostějov

Krajský soud v Brně dnes bude rozhodovat o složení věřitelského výboru Oděvního podniku Prostějov. Ten je od května v konkurzu a stále pro konkurzní řízení nemá stanoven platný výbor věřitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Továrna OP Prostějov | Foto: Tomáš Adamec

Do něj se po posledních jednáních nedostal největší věřitel Oděvního podniku, kterým je Česká spořitelna. Ta už dříve podala k Vrchnímu soudu v Olomouci námitku proti podjatosti soudce, ten ji ale odmítl.

Podle vyjádření správce pro oblast zpeněžování majetku Oděvního podniku Jiřího Kocvrlicha je ustanovení věřitelského výboru nutné pro rozprodej majetku:

„Jednoznačně se očekává zvolení věřitelských orgánů. A to, že tyto věřitelské orgány odsouhlasí zásady prodeje, který je v soupisu dlužníka. Tyto zásady, pokud budou odsouhlaseny, tak nám, oběma správcům, dají pravidla k prodeji s tím, že tento prodej zahájíme.“

„Je toho majetku na patnácti listech vlastnictví, co se týká nemovitostí, mnoho zásob hotové výroby, zařízení, strojů,“ připomněl Kocvrlich.

Milan Kopp, Anna Kajlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme