Důležitý svědek v kauze Ředitelství silnic a dálnic u soudu potvrdil, že byl pod tlakem a vydírán

Obvodní soud pro Prahu 4 ve čtvrtek pokračoval v projednávání případu možného nezákonného ovlivňování vyšetřování rozsáhlé kauzy Ředitelství silnic a dálnic. Z toho je obžalováno osm lidí, podle státního zástupce měli mimo jiné vydírat a také uplácet hlavního svědka, právníka Milana Součka. Ten u soudu nátlak potvrdil, obžalované ale zároveň označil jen jako zprostředkovatele.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pankrácká věznice | Foto: Hana Trojánková Biriczová

Vydíraným svědkem byl v kauze spojené s údajně nevýhodnými pronájmy dálničních odpočívadel právník Milan Souček, který problematické smlouvy mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a soukromou firmou Monstera International připravoval.

Kauza ŘSD

Líčení o možném ovlivňování vyšetřování silničářské kauzy bude u obvodního soudu pro Prahu 4 pokračovat ve čtvrtek 21. prosince. Kdy proběhne odvolací soud v poslední části samotného korupčního případu, zatím není jasné. Ani půl roku od zprošťujícího verdiktu totiž zatím není zpracované písemné vyhotovení rozsudku.

K jeho výslechu se schylovalo koncem roku 2012, tedy zhruba rok poté, co policie pozatýkala hlavní podezřelé včetně dřívějšího náměstka ŘSD nebo podnikatele Jiřího Neužila. 

Ten si tehdy odpykával v pankrácké věznici sedmiletý trest za své předchozí prohřešky, ale zároveň se podle všeho stal terčem zmíněného vydírání a uplácení.

„Říkal jsem, že jsem byl nějakým způsobem pod tlakem. Ze všech stran,“ uvedl ve čtvrtek vydíraný právník Milan Souček.

Jak už Radiožurnál informoval, Součkovi před pěti lety například hrozili likvidací jeho syna. Hlavní líčení soudce Josef Mana odročil na únor, kdy bude pokračovat výslechy dalších svědků.

Jakub Troníček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme