Soud musí znovu projednat vyřazení kandidátky US-DEU

Karlovarské Unii svobody-DEU svitla naděje, že by se přece jen mohla zúčastnit nadcházejících krajských voleb. Ústavní soud totiž nařídil plzeňskému krajskému soudu, aby případ odmítnutí unionistické kandidátky znovu projednal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud | Foto: Ústavní soud ČR

Účast karlovarské US-DEU v listopadových krajských volbách ohrozila zmocněnkyně strany. Kandidátní listinu doručila sice včas, ale na nesprávnou adresu. Krajský úřad ji tak dostal až po termínu, a odmítl ji zaregistrovat.

Plzeňský krajský soud pak odvolání unionistů také zamítl, a to z formálních důvodů. Odvolání totiž bylo podáno ještě před zákonem stanovenou lhůtou. To ale podle Ústavního soudu nebylo dostatečným důvodem k odmítnutí stížnosti. Zda tedy bude strana moci ve volbách kandidovat, nyní opět záleží na rozhodnutí plzeňského soudu.

Předseda karlovarské krajské organizace unionistů Václav Šíma rozhodnutí Ústavního soudu vítá, i když podle něj přichází pozdě. "Já jsem rád, že Ústavní soud takto rozhodl a že to jde zpátky ke krajskému soudu, nicméně krajský soud tím, jak rozhodl, nás víceméně vyloučil ze hry, protože už je v podstatě pozdě."

Marika Táborská, Jiří Brechličuk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme