Soud načal kauzu psychologa Hradní stráže

Kauzu psychologa Hradní stráže Miloše Topolovského, obžalovaného z několika trestních činů kvůli znásilňování vojáků tohoto elitního útvaru, začal projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Topolovskému hrozí až 8leté odnětí svobody. Státní zástupce pro něj dál požaduje i ochrannou protialkoholní léčbu, protože je podle posudku znalců na alkoholu chorobně závislý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Havel a Hradní stráž

34letý psycholog Hradní stráže Miloš Topolovský měl podle obžaloby znásilnit čtyři vojáky a pokusit se o další tři. Obžalován je i z omezování osobní svobody, porušování práv, urážky a výtržnictví. Miloš Topolovský tvrdí, že je nevinen, a že se žádného znásilnění vojáků Hradní stráže nedopustil. "Je to bez komentářů, protože žádný z těch vojáků nic takového neřekl. Je to jen mediální kampaň, protože žádný z těch vojáků se v tomto smyslu nevyjádřil."

Obhájce hradního psychologa Vladimír Vaněk je přesvědčen, že jeho klient by měl být obžaloby být zproštěn. " Můj klient byl ve věci vyslechnut v přípravném řízení, ale svědkové, kteří vypovídali a kteří hovořili o těch některých skutečnostech, tak ti nebyli procesním způsobem vyslechnuti. Z tohoto důvodu můj klient také odmítl vypovídat.

Z posudku znalců vyplývá, že obžalovaný je chorobně závislý na alkoholu. Právě proto státní zástupce Jiří Kára pro něj požaduje ochrannou protialkoholní léčbu a kromě toho pak i nepodmíněný trest odnětí svobody. "Trestní sazba je osm let, ale není předpoklad, že by byla navrhovaná tato horní hranice."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme