Soud: Narození dítěte není újmou

Tomáš Kašpar nedostane za své údajně zneužité sperma žádné odškodné. Rozhodl o tom odvolací Vrchní soud v Praze. Jde o naprosto odlišný rozsudek, než jaký vydal soud prvního stupně. Ten přiznal žalobci částku 1 milion korun od společnosti, která umělé odplodnění provedla, a 50 tisíc od bývalé Kašparovy přítelkyně, které se poté narodila dvojčata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

batole | Foto: Comstock Images

Vrchní soud v Praze označil tvrzení Tomáše Kašpara za nevěrohodná. Neuměl totiž vysvětlit rozpory ve svých výpovědích týkajících se data posledního pohlavního styku, ani za jakým účelem vlastně sperma daroval. Soud také konstatoval, že nebyla ohrožena osobnostní práva žalobce, protože narození dítěte není újmou.

Matka dvojčat Jitka Bouchalová přijala rozhodnutí s velkou radostí. "Já jsem spokojena. Jsem ráda, že mám ty dvojčata. Je mi líto, že otec je takový, ale já jsem šťastná." Tomáš Kašpar odešel od soudu beze slova. Není tedy jasné, zda využije mimořádného opravného prostřadku dovolání.

Markéta Kaclová, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme