Soud neposlal nikoho z obviněných do vazby v kauze Oleo Chemical. Rittig je stíhán na svobodě

Liberecký okresní soud neposlal žádného z obviněných v kauze Oleo Chemical do vazby. Pražské vrchní státní zastupitelství v kauze původně navrhlo vazbu pro pět obviněných, jeden z návrhů dnes žalobce stáhl. Dalších pět lidí, mezi kterými je i Ivo Rittig, stíhá policie na svobodě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivo Rittig jde k výslechu

Ivo Rittig jde k výslechu | Foto: Filip Jandourek

„Jedná se o odlišný názor soudu, musíme ho respektovat. Přestože nám dnešní soudní verdikt může zkomplikovat vyšetřování, budeme se ho snažit ukončit co nejdříve, aby mohlo být ve věci meritorně rozhodnuto,“ uvedla pro Radiožurnál vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Soud rozhodoval o vazbě pro bratra Rittigova právníka a jednatele firmy Peskim Petra Michala, Rittigovu právničku Karolínu Babákovou a zakladatele firmy Oleo Chemical Michala Urbánka a Kamila Jirounka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Shrnutí událostí v kauze Oleo Chemical za poslední tři dny přinesl Antonín Viktora

Ze čtyř obviněných, o nichž dnes soud rozhodoval, státní zástupce Adam Borgula navrhl vazbu u dvou kvůli možnému ovlivňování svědků a u dalších dvou pro možný útěk a pokračování v trestné činnosti.

Už odpoledne stáhl návrh na vzetí do vazby u další obviněné, protože podle něj nehrozilo, že by mohla ovlivňovat svědky. Jde údajně o bývalou jednatelku firmy Peskim Janu Šádkovou.

Samotného lobbistu Rittiga policisté zadrželi letos už po třetí. Tentokrát strávil v cele a na výsleších zhruba třicet šest hodin. Detektivové ho obvinili a v noci ho propustili na svobodu.

Advokátka Katarína Kožiaková Oboňová podala proti obvinění Ivo Rittiga stížnost. On sám se ale s novináři po propuštění bavit nechtěl.

Policie viní všech deset obviněných včetně Rittiga z praní špinavých peněz, krácení daně nebo porušení povinností při správě cizího majetku.

ČTK, Veronika Malá, Antonín Viktora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme