Soud o údajném uplácení ve VV spěje do finále. Ještě vyslechl Kristýnu Kočí

Soud, který má rozhodnout příští pátek o tom, jestli Vít Bárta získával loajalitu svých stranických kolegů výměnou za peníze v obálkách, vyslechl poslední svědky a pustil poslední záznam. Kristýna Kočí ještě vysvětlovala okolnosti některých tajných nahrávek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Kočí 5. dubna u soudu | Zdroj: ČTK

Nejvíce otázek vzbudil výrok Kočí na jedné z nich - prohlásila, že „Bártu odpálí.“ Soudu dnes vysvětlila, že se chystala v plánovaném rozhovoru pro média kritizovat, jak Vít Bárta vede poslanecký klub Věcí veřejných.

Hovořil prý tehdy na klubu nepoměrně dlouho, jeho slovo bylo ve straně zásadnější než slovo Radka Johna, Kočí také nesouhlasila s neustálým měněním postoje Věcí veřejných.

Odmítla také, že by někdy dostala finanční nabídku od ministra Miroslava Kalouska. Na tuto možnost poukazoval Bárta spolu s Johnem v souvislosti s údajnou přípravou převratu uvnitř strany.

Odpoledne soud pokračoval v přehrávání nahrávky, kterou Kristýna Kočí pořídila loni v březnu v Bártově bytě. Nahrávka je dlouhá zhruba 3 hodiny a mnoho těch, kteří ji v soudní síni poslouchali dopoledne, si ji už po obědě nechali ujít.

V soudní síni už nebyl ani Vít Bárta, který se omluvil kvůli schůzce s premiérem Petrem Nečasem o osudu vládní koalice.

Zítra mají obžalovaní pronést závěrečné řeči, oba je prý budou teprve psát. Zároveň také oba potvrdili, že nejsou pověrčiví a z rozsudku právě v pátek třináctého strach nemají.

Reportáž z dnešního přelíčení jsme přenášeli online.

ČRo 1 - Radiožurnál, Lucie Maňourová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme