Soud obstavil Karlovým Varům majetek kvůli nepodání informací

Karlovy Vary mají od tohoto týdne obstavený majetek kvůli nařízené exekuci. Rozhodl o tom karlovarský soud počátkem ledna. Příčinou je rok a půl starý spor s občanem, který se dožadoval informací ze stavebního úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary | Foto: Lubomír Stejskal | Zdroj: Český rozhlas

Jak Českému rozhlasu potvrdil primátor města Werner Hauptmann, o celé kauze se dozvěděl až dnes. "Už jsem si nechal celou záležitost vysvětlit; jedná se opravdu o stížnost na neposkytnutí informace od nás. To už je v podstatě rok a půl stará kauza, která se táhne přes několik odvolání, přes krajský úřad. My jsme informace podávali, stěžovatel tvrdí, že jsme nepodali všechny."

"Došlo to tak daleko, že karlovarský soud rozhodl o exekuci na nevydání informace. Já už jsem na horkých telefonech jak s právníky, tak se stavebním úřadem. Řekli jsme si další varianty a budeme to okamžitě v pondělí ráno řešit," dodal karlovarský primátor.

Obstavený majetek nemají Karlovy Vary poprvé. V roce 2007 exekutor zablokoval mnohamiliardový majetek města kvůli neuhrazeným necelým 9000 korunám, které mělo město zaplatit, ale kvůli chybě advokátní kanceláře to neudělalo. Blokace majetku tehdy trvala několik dní.

Marika Táborská, Dana Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme