Soud obstavil majetek Marty Železné

Obvodní soud pro Prahu 6 omezil bývalé manželce ředitele televize Nova Vladimíra Železného Martě právo nakládat s movitými věcmi, které jí připadly v rámci rozvodu. Předběžné opatření souvisí podle předsedy soudu Dimitrije Dohčeviče s rozhodnutím mezinárodní arbitráže, podle kterého má Železný společnosti CME zaplatit 27 milionů dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Dohčeviče soud 12. března vyhověl návrhu na předběžné opatření a rozhodnutí se nyní doručuje.

Dohčevič zdůraznil, že jde zatím jen o předběžné opatření, o kterém se ještě musí rozhodnout v občansko-právním řízení. Obstavený majetek podle něj pokryje jen mizivou část dluhu.

Prezident CME Fred Klinkhammer tvrdí, že vypořádání majetkových poměrů bývalých manželů Železných mohlo být zcela účelové stejně jako sám rozvod.

Arbitrážní tribunál 13. února rozhodl, že má Železný společnosti CME zaplatit 23,35 miliónu USD plus úroky, tedy celkem 27,1 miliónu USD, a poté od CME získá zpět stoprocentní podíl ve společnosti Nova Consulting. Ta se opět stane 5,8procentním podílníkem dřívější hlavní servisní organizace televize Nova ČNTS. CME vlastní 99 procent ČNTS.

Už 19. února byl zajištěn movitý majetek ve francouzské rezidenci bývalé Železného manželky Marty v blízkosti vesničky Langourian v Bretani a koncem února se obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl pro zablokování majetku Železného. Vyhověl tak návrhu společnosti CME na zajištění výkonu mezinárodního arbitrážního rozhodnutí vůči Železnému. Železný se ale odvolal. Od začátku března už ale nesmí disponovat prostředky z jakýchkoli účtů, které má vedeny v Jižním okrese v New Yorku, USA.

Markéta Kaclová, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme