Soud odložil Pitrovi a Provodovi nástup do vězení

Podnikatelé Tomáš Pitr a Miroslav Provod, odsouzení za miliónové podvody, zatím nemusí nastoupit do vězení k odpykání pětiletých trestů za daňové delikty. Rozhodl o tom soudce pražského městského soudu Petr Novák. Jak řekl České televizi, oběma pravomocně odsouzeným mužům nástup trestu odložil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Ačkoli u Tomáše Pitra vězeňští lékaři dospěli k závěru, že jeho zdravotní stav výkon trestu umožňuje, soudce nevylučuje, že má šanci uspět s návrhem na obnovu procesu, a do vězení by tak teď podnikatelé mohli jít zbytečně. "V této chvíli nelze vyloučit, že ty důkazy, které pan Pitr předložil v tom veřejném zasedání, budou potvrzeny i znaleckým posudkem, který jsem zadával já," uvedl soudce Novák.

Tomáš Pitr byl donedávna spojován s potravinářskou firmou Setuza, kterou nedávno prodal. Je považován za jednoho z nejbohatších podnikatelů v zemi. Městský soud o odkladu jeho trestu rozhodl odpoledne. Poté, co obdržel zprávu lékařů Vězeňské služby, podle kterých zdravotní stav Pitra jeho nástup do vězení umožňuje.

Pitrovu žádost o nový proces už soud začal projednávat, pokračovat se bude 15. listopadu. Teď požádal o nový proces i Provod, takže soud obě žádosti spojil a v listopadu se bude zabývat oběma.

Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme