Švédsko 1:0 Norsko

Soud odložil výkon trestu bývalému strážníkovi, za vraždu dostal 15 let

Nejvyšší soud odložil výkon trestu bývalému strážníkovi Pavlu Koblížkovi. Za vraždu muže a pokus o vraždu druhého před klubem ve Vysokém Mýtě si má odpykat 15 let ve vězení. Nedávno podal dovolání k Nejvyššímu soudu, na jeho finální verdikt bude díky odkladu výkonu trestu čekat na svobodě, vyplývá to z databáze soudu.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Koblížek | Zdroj: ČTK

Odklad nepředjímá výsledek dovolacího řízení. Pokud se ale dovolání ukázalo jako důvodné, mohl by výkon trestu vyvolat těžko odstranitelné důsledky, stojí v usnesení nejvyššího soudu. Nepřímo z něj plyne, že zmiňovaný soud má výhrady k nedostatečnému odůvodnění změny právní kvalifikace u Vrchního soudu v Praze.

Místo podmínky 15 let vězení

Krajský soud v Hradci Králové původně uložil Koblížkovi za usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví podmínku. Vrchní soud v Praze verdikt změnil, za vraždu vyměřil 15 let nepodmíněně.

Koblížek tvrdí, že jednal v sebeobraně. Postřelenému muži a pozůstalým musí odsouzený podle pravomocného verdiktu zaplatit skoro dva miliony korun.

Strážník zastřelil ochranku. Nebyla to nutná obrana, řekl nově soud. Prostudujte si, proč změnil názor

Číst článek

Incident se odehrál v prosinci 2014. Opilý bývalý strážník se spolu se dvěma muži domáhal vstupu na diskotéku. Koblížek obsluze ukazoval odznak strážníka a všichni muži požadovali vstup zdarma. Ochranka je ale dovnitř nepustila. Muži začali odcházet a jeden z nich do chodby nastříkal pepřový sprej. Majitel klubu pak začal se svými dvěma bratry muže pronásledovat.

Bratři podle verdiktu Koblížka vyzývali, aby vyčkal na příjezd policie. Bývalý strážník byl ale podle nich agresivní a křičel, že je všechny zastřelí. Při následné potyčce Koblížek mladšího z bratrů trefil do podbřišku, staršího střelil do hrudníku. Ten na následky zranění na místě zemřel.

Koblížek se hájil tím, že o nastříkání spreje do chodby nevěděl a nechápal, co po něm bratři chtějí. Byli podle něho agresivní, proto vytáhl svou legálně drženou zbraň a varovně vystřelil do vzduchu. Bratři majitele klubu ho pak podle jeho výpovědi napadli. Dál prý střílel proto, že se bál o život.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme