Soud odročil jednání o osudu střílejícího lékaře

Městský soud v Praze dnes rozhodoval o dalším osudu lékaře, který v únoru letošního roku zastřelil nigerijského konzula. Stíhání Jiřího Pasovského bylo kvůli jeho nepříčetnosti v dubnu zastaveno. Soud měl dnes rozhodnout zda se Pasovský bude léčit pouze ambulantně nebo dlouhodobě v ústavu. Jednání bylo ale kvůli nepřítomnosti jednoho ze znalců odročeno na srpen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Znalci z oboru psychiatrie a neurologie se přiklánějí k tomu, aby byl dvaasedmdesátiletý Jiří Pasovský léčen pouze ambulantně, protože trpí mimo jiné epileptickým onemocněním. Státní zástupkyně Petra Pavlánová ale se znalci nesouhlasí a je přesvědčená, že muž je i nadále pro společnost nebezpečný.

"Pokud doktor Pasovský nebude izolován, tak vzhledem ke gradaci epileptických záchvatů a vzhledem k tomu, že se v záchvatu dopustil toho nejzávaznějšího trestného činu, tak si myslím, že je na místě léčení ústavní formou," uvedla Pavlánová.

Naopak obhájce Kolja Kubíček si myslí, že jeho klient je naprosto neškodný, protože mu byl odebrán zbrojní pas a bez cizí pomoci se ani nemůže pohybovat. Podle Kubíčka se na nigerijském velvyslanectví pouze bránil. "Vystřelil pouze automaticky, protože to byl voják, vojenský lékař Československé armád , který jednal impulsivně a jednal v situaci právě toho svého záchvatu," tvrdí Kubíček.

Pasovský v únoru zastřelil v budově nigerijského velvyslanectví v pražských Střešovicích konzula a postřelil recepčního. Po činu se zhroutil. V současné době je mělnický lékař v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kam byl převezen z pankrácké vazební věznice.

Martin Hromádka, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme