Soud opět otevřel údajnou korupční kauzu fotbalistů Sigmy a Bohemians

Olomoucký okresní soud dnes po roce opět otevřel údajnou korupční kauzu ve fotbale. Úplatek 300 tisíc korun měl před třemi roky zajistit vítězství celku Sigmy Olomouc nad Bohemians Praha. Čtveřici obžalovaných sice vloni stejný soud zprostil viny, na základě odvolání žalobce se ale musí kauzou zabývat znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní líčení v údajné korupční kauze fotbalových klubů Sigma Olomouc a Bohemians Praha | Zdroj: ČTK

K soudu se dnes všichni aktéři údajné korupční kauzy dostavili. Olomoucký brankář Petr Drobisz, tehdejší hráč střížkovského týmu Miroslav Obermajer, David Zoubek a prezident klubu Karel Kapr ale využili svého práva a nevypovídali.

Vyslechnuti byli znovu dva svědci. Bývalý hráč Bohemians Roman Dobeš, jehož měl olomoucký gólman ve věci ovlivnění zápasu jako prvního telefonicky kontaktovat. Druhým byl šéf ochranky Bohemians Jaroslav Vlasák.

Jejich výpovědi ale nic nového nepřinesly. Stejně jako doplnění daktyloskopické expertízy, otisků prstů na obálce, ve které měly být peníze předány.

Do hry ale opět vstoupil bývalý sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček, který státnímu zastupitelství a poté i soudu předal informace o tom, že černé fondy klubu mohly pocházet z peněz za přestup jednoho hráče do německé ligy. Sigma to ale popírá.

„Naopak budeme na tomto dokazovat, jak je Jiří Kubíček schopen vyrábět důkazy. Dopis, který jsme dneska založili, svědčí tom, že mezi řádky je Sigma vyzývána k nějakým finančním plněním k Jiřímu Kubíčkovi výměnou za to, že se on už nebude dále vyjadřovat. Opakovaně jsme mu sdělili, že jsme se nenechali vydírat ani nahrávkou Římského a nenecháme se vydírat žádnou jinou nahrávkou, listinami či jeho vyjádřeními. Sigma se prostě ničeho nedopustila a nenechá se vydírat od nikoho,“ zdůraznil obhájce Petr Konečný.

Hlavní líčení bude pokračovat 9. listopadu, kdy budou vyslechnuti policisté, se kterými šéf ochranky Bohemians konzultoval postup svého klubu v této kauze.

Třistatisícový úplatek měl hráčům Bohemians nabídnout olomoucký brankář Petr Drobisz. Na radu prezidenta Bohemians Karla Kapra měli úplatek převzít s tím, že korupci ohlásí policii, to ale udělal až bezmála rok poté.

Alena Vykydalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme