Soud osvobodil muže obžalovaného z 24 požárů v centru Liberce. Chyběly důkazy

Pro nedostatek důkazů osvobodil Okresní soud v Liberci 34letého muže. Obžaloba ho vinila z toho, že před pěti lety v centru Liberce založil 24 požárů a způsobil tak škodu téměř 1,5 milionu korun. Rozsudek není pravomocný, žalobkyně se odvolala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž byl obžalován ze založení 24 požárů se škodou 1,4 milionu korun, soud ho pro nedostatek důkazů osvobodil | Zdroj: ČTK

Podle soudu se dostatečně neprokázalo, že muž požáry založil. Žádný ze svědků obžalovaného u soudu nepoznal a někteří kolegové z práce mu potvrdili alibi.

Muži hrozilo za obecné ohrožení až osm let vězení, státní zástupkyně pro něj požadovala až 5,5 roku.

Muž vinu od začátku odmítal. Přiznal jen, že v některých domech slídil, a tím zdůvodnil, proč se na některých místech požárů objevily otisky jeho ucha nebo DNA.

Hořelo u přítelkyně i u dealera

Podle původní obžaloby muž od května 2010 do března 2011 založil převážně v centru Liberce 24 požárů. V domech zpravidla začalo hořet večer nebo v noci, a to především ve sklepích nebo v podlažích, kde byl východ z domu.

Několikrát pachatel založil oheň na dvou i třech místech najednou, často také v bezprostřední blízkosti plynoměru. Používal k tomu papír, který na místě našel, ale i oděvy a obuv, botníky, skříně nebo dveře.

Hořelo i v domech, kde bydlela jeho bývalá přítelkyně nebo jeho dealer pervitinu. Několik lidí bylo evakuováno a řada z nich také kvůli nadýchání kouřem skončila v nemocnici. Liberecký magistrát poté vypsal finanční odměnu 30 tisíc korun za informace, které mohly k pachateli vést.

Ivana Bernáthová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme