Soud osvobodil policistu podezřelého z loupeže

Kvůli nedostatku důkazů plzeňský krajský soud osvobodil karlovarského policistu Jana Budíka obžalovaného z poštovní loupeže. Potvrdil tak rozhodnutí Okresního soudu v Karlových Varech, který Jana Budíka uznal nevinným už dvakrát. Státní zástupkyně se ale v obou případech proti rozsudku odvolala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Policista Jan Budík byl obžalován na základě tvrzení přepadených poštovních úřednic. Právě výpovědi klíčových svědkyň ale podle obhájkyně Věry Říhové obsahovaly mnoho rozporů. "I svědek se může zmýlit."

Osvobozený policista je synem bývalého náměstka karlovarského policejního ředitele. Ten je s dalšími čtyřmi kriminalisty kvůli ovlivňování vyšetřování kauzy svého syna obžalován ze zneužití pravomoci veřejného činitele. U Okresního soudu v Sokolově se případem zabývá samosoudce Marek Poláček. "Ať dopadne potvrzení obžaloby anebo obhajoba, je to tristní pohled na naši policii."

Osvobozující rozsudek plzeňského odvolacího soudu je v kauze Jana Budíka definitivní a nabyl už právní moci. V zákonem stanovené lhůtě existuje už jen možnost dovolání k Nejvyššímu soudu.

Zdeněk Trnka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme