Soud osvobodil primářku obviněnou z braní úplatků

Okresní soud v Berouně ukončil případ údajné korupční aféry v tamní léčebně pro dlouhodobě nemocné. Její bývalou primářku Danielu Malinovou, podezřelou z braní úplatků, obžaloby zprostil. Ve výpovědi hlavního svědka soud shledal pochybnosti, tudíž z ní nemohl vyvodit jednoznačný závěr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda senátu berounského soudu Michal Pařez konstatoval, že na základě výpovědí svědků je možné se domnívat, že by bývalá primářka byla spáchání trestného činu braní úplatků schopna, nelze to však stoprocentně prokázat. Ve výpovědi hlavního svědka Antonína Koláře, který měl na přání své nemocné matky předat primářce Malinové úplatek, existují podle něj zřejmé pochybnosti, a nelze z ní proto vyvodit jednoznačný závěr o vině. Výpovědi ostatních svědků se pak týkaly jiných skutků než byl předmět žaloby. Soud k nim proto mohl přihlížet jen jako k nepřímým důkazům. Podle předsedy senátu je v podobných případech povinností soudu řídit se zásadou, že při pochybnostech nelze rozhodnout v neprospěch obžalovaného.

Podle zpravodajky Jitky Soukupové z Českého rozhlasu Regina, která soudní jednání sledovala, se státní zástupce proti osvobozujícímu rozsudku na místě odvolal. Daniela Malinová má zato, že celou kauzu uměle vytvořila média na základě jednoho jediného tvrzení a ona sama se stala jejich štvancem.

Marika Táborská, Jitka Soukupová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme